Sabe.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su mūsų privatumo politika. Duotą sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Neatlikus jokio pasirinkimo, slapukai nebus įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus

Papuošalų & aksesuarų priežiūra

KAIP PRIŽIŪRĖTI PAAUKSUOTUS, PASIDABRUOTUS IR  BIŽUTERINIUS PAPUOŠALUS?


Bižuterija neretai būna įspūdingesnė ir už juvelyriką. Tačiau aukso ar sidabro dulkėmis padengti bižuteriniai papuošalai greičiau ir nusidėvi. Kad Jūsų papuošalai neprarastų savo žavesio, keli naudingi patarimai šių papuošalų priežiūrai:

  • Labai svarbu papuošalus tinkamai laikyti bei saugoti. Papuošalus reikėtų sudėti į atskirus užspaudžiamus plastikinius maišelius, taip jie bus apsaugoti ne tik nuo pašalinio aplinkos poveikio, braižymosi, kitų metalų sąveikos, bet ir kt. išorinių veiksnių.

  • Kosmetika, kvepalai, lakas – didžiausias papuošalų priešas! Natūralūs akmenys bei metalinės detalės dažnai reaguoja į kosmetikos sudedamąsias dalis. Kvepalus, lakus purkškite nedėvint papuošalų arba kuo toliau nuo papuošalų bei jų dėvėjimo vietos, nes šiems patekus ant plono aukso ar sidabro sluoksnio, šis sluoksnis gali būti pažeistas ir nepataisomai sugadintas.

  • Bižuterijai labiausiai kenkia vanduo, ypač jei jis yra su chloru ar druska. Venkit drėgmės – nereikėtų papuošalų laikyti drėgname vonios kambaryje. Papuošalus būtina nusiimti prieš vasaros maudynes ežere, jūroje, upėje ar baseine ir prieš maudymąsi duše ar vonioje.

  • Reikėtų saugoti papuošalus nuo kontakto su įvairiomis cheminėmis priemonėmis, vengti papuošalų dėvėjimo atliekant namų ruošos darbus.

  • Saugoti papuošalus nuo tiesioginių saulės spindulių.

Nesilaikant šių patarimų gali pakisti, išblukti, išnykti papuošalo spalva. Metalinės detalės gali pakeisti spalvą ir formą, surūdyti. 


PAPUOŠALŲ VALYMAS


Nešiojami papuošalai, liesdamiesi prie kūno, neretai išsitepa kosmetika, reaguoja į kūno pH, prakaitą - todėl bižuteriniams papuošalams & aksesuarams reikalinga tinkama priežiūra ir valymas:

  • Valymui ir blizginimui labiausiai tinka sausas švelnus natūralaus pluošto audinys.

  • Jeigu vis dėlto taip atsitiko, jog papuošalas patamsėjo, prarado savo blizgesį, jokiu būdu jo nevalykite buitiniais valikliais, kuriuos turite namuose. Taip pat negalima paauksuotų ir pasidabruotų papuošalų valyti trinant audiniais su šiurkščiu paviršiumi, kempinėmis ar šepetėliais, tam geriausia naudoti natūralius, švelnius audinius.